Swetry ze świątecznym motywem – hit czy kit?

Damskie swetry z motywem świątecznym

 

Kto z nas nie kocha świątecznej atmosfery? Wszędzie dookoła, już od połowy listopada, pojawiają się gwiazdkowe motywy. Błyszczące choinki, świąteczne gwiazdki, wesołe renifery, bombki i Mikołaje. Nieustającym, świątecznym motywem są swetry damskie z bałwankami, płatkami śniegu, ludzikami z piernika czy innymi bożonarodzeniowymi elementami. Czy taka odzież to bardziej hit czy kit? Czemu stały się takie modne?

Swetry świąteczne – skąd ta moda?

„Dziennik Bridget Jones”, „To tylko miłość”, „Cztery Gwiazdki”… to tylko trzy z naprawdę wielu filmów, w których spotkać można gwiazdy odziane w swetry z motywem świątecznym. Przez wiele lat traktowane były jako wyraz kiczu. Były wełniane, gryzące, mało delikatne. Noszone z konieczności stały się symbolem zażenowania oraz po prostu obciachu. Jednak teraz, coraz częściej spotkać je można w markowych sklepach. Czy to oznacza, że przeżywają druga młodość?

Topshop XMAS WREATH JUMPER Sweter 23L08MBLK

Tak się składa, że choć moda na swetry damskie z motywem świątecznym przyszła do nas głównie z Ameryki oraz zachodniej Europy, to coraz częściej kobiety decydują się na nie w okresie bożonarodzeniowym. Stały się niezwykle modne i od kilku lat królują także w Polsce. Stały się atrybutem świąt i, choć ciągle kiczowate, mogą być naprawdę znakomitym uzupełnieniem świątecznej atmosfery. Co najciekawsze, tego typu swetry choć mogą błyszczeć, grać, a nawet i mieć wmontowane żarówki LEDowe, to sięgają po nie nawet światowi projektanci.

Jak nosić damskie swetry świąteczne?

Swetry ze świątecznym motywem to doskonały sposób, by celebrować tę niezwykłą atmosferę. Warto jest postawić na nie, by z humorem cieszyć się tym okresem. Dobrze pamiętać, że choć są kiczowate i nieco infantylne, to jednak świetnie pasują do wielu ciekawych stylizacji. Znakomicie wyglądać będą w połączeniu z jeansami, co nada im casualowy, codzienny charakter. Można je także nosić w połączeniu z krótkimi spódniczkami. Będą wyglądać bardzo dziewczęco, a za razem stylowo.

Cream CHRISTMAS Sweter 10602922

Warto pamiętać o jednej kwestii – dobierając krzykliwy, jaskrawy, kiczowaty sweter, na dół zdecydowanie dobrze jest postawić na coś stonowanego. Nie wybierajmy więc tiulu, kratki czy pasków. Lepiej sprawdzi się gładki jeans, wełniana, prosta spódnica lub nawet model wykonany ze skóry. Do przedłużanego swetra damskiego z motywem świątecznym znakomicie komponować się będą także klasyczne legginsy oraz botki lub kozaki na obcasie.

Motywy na swetrach damskich

Amstyl Sweter damski 212

Swetry damskie z motywem świątecznym mogą mieć wiele ciekawych wzorów. Nie należy w tym okresie bać się kiczu. Czasem okazuje się, że to, co powszechnie uznawane za brzydkie może być przy dobrym dopasowaniu wręcz ładne. Spośród jaki motywów możemy przebierać? Najczęściej na tego typu damskich swetrach świątecznych najczęściej zobaczyć można wizerunek Św. Mikołaja, renifery (zarówno tańczące, wesołe, z czerwonym nosem, jak i jednokolorowe, gładkie, po prostu zimowe), choinki, prezenty, piernikowe ludziki. Częstym motywem są także śnieżynki, bombki czy cukrowe laski.

Komentarze