Jesienne kapelusze – do jakich kurtek pasują?

Jesienne kapelusze - wybierz swoje

W doborze jesiennego kapelusza najważniejsze jest to, aby był on dobrany do reszty naszego stroju. Każde nakrycie głowy ma swój niepowtarzalny styl i jeśli zostanie dopasowane przypadkowo, nie tylko nie upiększy, ale wręcz uczyni naszą kreację chaotyczną. Dlatego postaw na odpowiednio dobrane jesienne kapelusze, by uzyskać modną i ciekawą stylizację, idealną na tę porę roku.

 Jakie jesienne kapelusze pasują do płaszcza?

Jesienne kapelusze - wybierz swoje

Kapelusz idealnie pasuje choćby do płaszcza. Zwłaszcza, jeśli utrzymany kapelusz utrzymany będzie w stylu wąskiego lub bardzo szerokiego ronda. Kapelusze utrzymane w tej pierwszej stylizacji są nieco mniej oficjalne i możemy je nosić na co dzień nieco frywolniej dobierając kolorystycznie do płaszcza i reszty stroju. W przypadku modelu z szerokim rondem jest on uznawany za dużo bardziej oficjalny i nadaje się na szczególnego rodzaju uroczystości rodzinne w rodzaju komunii, ślubu, pogrzebu lub na wyjątkowe wyjścia na przykład do teatru.

Kolor kapelusza ma znaczenie

Jesienne kapelusze - wybierz

Kapelusz powinien być kilka tonów jaśniejszy lub ciemniejszy niż płaszcz, który zamierzamy założyć. Kierunek jest nieważny, istotny jest kontrast kolorystyczny. Ten, im większy, tym bardziej ekstrawagancki. Dlatego też decydując się na bardzo jasne kapelusze do ciemnych płaszczy musimy pamiętać, aby reszta stroju była równie nieco prowokująca i odważna. Im drobniejsza sylwetka, tym lepiej wyglądać będzie mały kapelusz, na przykład z wgięciami z przodu. Wyższe pani mogą pozwolić sobie na nakrycie z szerokim rondem lub męski kapelusz. Musimy pamiętać, że tego typu nakrycie głowy wymaga odpowiedniej oprawy. O ile sportowe buty do płaszcza z kapeluszem jeszcze ujdą w formie ekstrawagancji, to plecak sportowy czy krótka kurtka już nie bardzo. Szukasz modnych, jesiennych kapeluszy? Zobacz ciekawe modele dostępne na Okazje.info!

Komentarze