Parki na jesień – czym się charakteryzują?

Kurtki damskie Review - Parka

Kurtka parka to jeden z najbardziej gorących trendów od kilku lat. Noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W sklepach jest ogromny wybór tych kurtek. Na ulicach zobaczymy je niemal o każdej porze roku – za wyjątkiem gorących, letnich dni. Jest uniwersalna, pasuje do bardzo wielu stylizacji.

Kilka słów o historii parki

Parka wywodzi się od kurtek noszonych przez mieszkańców Syberii i Alaski. W latach 40. zainspirowały one amerykańskich wojskowych do stworzenia ciepłych kurtek na potrzeby armii. Na ulice trafiła na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Po kilku dekadach stała się jedną z najbardziej modnych damskich i męskich kurtek nie tylko na zimę.

Cechy, które pomogą ci rozpoznać parkę

Kurtki damskie Review - Parka

Rozpoznasz ją przede wszystkim po tkaninie, z której jest uszyta. Dobrej jakości parka jest uszyta z mocnej bawełnianej tkaniny. Ma także dość duży kaptur (doszyty na stałe lub odpinany) i nakładane, duże kieszenie. Wyróżnia ją także luźny krój. W talii wszyty jest tunel. Kurtkę można więc idealnie dopasować do swojej sylwetki ściągając sznurek w talii. Rękawy w kurtce wykończone są z reguły ściągaczami, dzięki temu idealnie chronią przed wiatrem. Klasyczna parka ma maskujący, szaro-zielony kolor – to nawiązanie do jej militarnego rodowodu. Dzisiaj jednak w sklepach dostępne są modele także w innych kolorach: niebieskie, czerwone, żółte. Tej jesieni panie powinny postawić na parkę w kolorze greenery. W wersji na jesień i zimę parka jest ocieplana.

Komentarze