DIY: Odmień swoją jeansową kurtkę!

Haftowana kurtka jeansowa

Macie jeansową kurtkę (swoją droga absolutny hit tego roku!), która nieco Wam się znudziła? Czas więc na zmiany moje drogie! To bardzo modna kurtka, która sprawdzi się bezapelacyjnie w każdej sytuacji! Jeśli jednak uważacie, że coś powinno się w niej zmienić – mam dla was pomysł. Zróbcie haft! I to w domowych warunkach.

Haftowana kurtka jeansowa

Haftowana kurtka jeansowa

Źródło: Pinterest

Chcąc odmienić swoją kurtkę – możemy tego dokonać w bardzo prosty sposób. Jedyne, czego potrzebujmy to:

  • kurtka jeansowa (poszukajcie w Okazje.info)
  • stylowy napis (najlepiej na szablonie – o tym jak go przygotować za chwilkę)
  • igła z dużym oczkiem
  • nitka w ostrym kolorze lub mulina

Czas na stylowe hafty!

Wykonanie takiej kurtki nie jest trudne, jedynie czasochłonne. Przede wszystkim – na kartce napisz ręcznie lub wydrukuj napis, który Ci się podoba. Możesz rozpocząć haftowanie na nim – lub wyciąć otwory w tekście, co pozwoli zamienić go w szablon. Dzięki temu za pomocą np. mazaka czy mydła krawieckiego możemy namalować sobie wzór na kurtce.

Haftowana kurtka jeansowa

Źródło: Pinterest

Gdy już przygotujemy szablon, najłatwiej będzie przyczepić go do kurtki przy pomocy szpilek. Dzięki temu nie będzie się on suwać – możemy bezpiecznie haftować napis lub odrysować go od wyciętego szablonu. Wszystko zależy od tego, którą opcję preferujemy. Za pomocą igły z grubą nitką – wyszywaj napis, bardzo starannie – kawałek po kawałku, nie pozostawiając nawet grama wolnego miejsca. Dzięki temu będzie on wyglądać niczym profesjonalnie zrobiony spod maszyny! Napis może być dowolny – jaki tylko sobie wymarzymy. Możemy też użyć nitek różnego koloru, co pozwoli nam uzyskać ciekawy efekt przenikania. Można też zrobić napis w stylu ombre!

Komentarze