Porada: Jak usunąć z kurtki ślady fluidu

ślad fluidu

Wiele kobiet używa podkładu do twarzy codziennie i ja także należę do tego grona. Styczność z tym kosmetykiem ma nie tylko moja cera, ale chcąc nie chcąc, również ubrania. O tym, jak trudno jest wywabić plamę z podkładu na kurtce przekonałam się w zeszłym roku. Bez pomocy znajomej, która, nauczona doświadczeniem, wiedziała jak postąpić, nie miałabym dużych szans, aby ją uratować. Na szczęście wspólnymi siłami udało się usunąć plamę z mojej ulubionej, skórzanej kurtki. Postanowiłam podzielić się z Wami prostym sposobem na to, jak wywabić plamę z podkładu na kurtce tak, aby … nie dać plamy 🙂

Czego będziecie potrzebować?

Wystarczy woda, ściereczka lub ręcznik i dowolna odżywka do włosów.

Krok I

Kurtkę pobrudzoną fluidem rozłóżcie na ręczniku i dokładnie zwilżcie plamę letnią wodą za pomocą ściereczki.

clean, jacket, water, kurtka

Pinterest.com

Krok II

Sięgnijcie po odżywkę. Wyciśnijcie odrobinę na dłoń i wetrzyjcie w plamę tak, aby powstała piana. Pozostawcie kurtkę na pół godziny, aby produkt mógł zadziałać.

conditioner, odżywka, włosy

Pinterest.com

Krok III

Gdy czas minie, wypierzcie kurtkę w pralce. Jeśli oznaczenia na metce na to nie pozwalają, zróbcie to ręcznie, używając letniej wody i delikatnego płynu do mycia tkanin. Pamiętajcie o tym, że skórzaną kurtkę powinno się czyścić jedynie specjalnymi preparatami, które uchronią ją przed zniszczeniem.

clean, woda, pranie

Pinterest.com

Krok IV

Pamiętajcie o tym, aby pod żadnym pozorem nie prać ani nie czyścić ubrania, zanim nałożycie odżywkę. Jeśli tak się stanie, plama wniknie w materiał na dobre, bo temperatura wody skutecznie utrwali brud. Wówczas możecie pożegnać się z kurtką na zawsze.

Krok V

Rozłóżcie kurtkę na płaskiej powierzchni i pozwólcie jej naturalnie wyschnąć. Kiedy to się stanie, wracajcie do codziennych obowiązków.Po plamie z pewnością nie ma już śladu – wystarczy zerknąć 🙂 Strzeżcie się plam i pamiętajcie o tym, że fajnych kurtek nigdy za wiele.

jacket, kurtka

Pinterest.com

 

 

 

23 maja 2016 Marta DIY Brak komentarzy

Komentarze