Koronkowe wstawki przy jeansowej kurtce – zrób to sama!

Jak zrobić koronkowe wstawki przy jeansowej kurtce

Każda z nas ma pewnie w swojej szafie choć jedną jeansową kurtkę – ten ponadczasowy klasyk modowy stanowi praktyczną i uniwersalną warstwę wierzchnią, która niemal co sezon wraca do łask. Niektóre z nas pewnie zapomniały, że mają w swojej szafie taki element ubioru – tym lepiej – dzisiaj bowiem przedstawię Wam pomysł na ozdobienie swojej jeansowej kurtki koronkowymi wstawkami, do czego najlepiej nada się taka, z której już wyrosłyście, albo po prostu krótka, sięgająca wysokości talii oraz z rękawami o długości 3/4. Sprawdźcie jak w prosty sposób nadać swojej denimowej kurtce drugie życie.

To czego będziesz potrzebować to:

  • jeansowa kurtka
  • szeroki kawałek koronkowej taśmy, którą dostaniesz w każdej pasmanterii
  • igła i nitka.

336ddad9674f51ca2cbb5aa0c3250f37

To co musisz zrobić najpierw to odmierzyć z koronkowego materiału (idealnie jeśli koronka nie jest prosto wykończona, ale układa się np. na kształt falbany – efekt wtedy jest jeszcze ciekawszy) pas o długości odpowiadającej obwodowi kurtki na dole. Podobnie musisz zrobić z rękawami – odmierz kawałek koronki o długości odpowiadającej obwodowi mankietu, a następnie zszyj ze sobą krawędzie. Kiedy to zrobisz wystarczy podszyć koronkę wewnątrz rękawów – w tym celu najlepiej przewlec je na drugą stronę i przy pomocy igły i nitki obszyć wokół szwu rękawów. W ten sam sposób możesz przyszyć koronkę wokół talii – albo pod spodem albo z wierzchu wedle uznania.

fed33a751ccc76e0fb2f4f236edb83b5

I koniec! W ten prosty sposób Twoja kurtka nabierze nieco hippisowskiego wyglądu i z pewnością będzie stanowić niebanalne okrycie, którego pozazdrości CI niejedna fanka najnowszych trendów ;).

11 grudnia 2015 Marta DIY Brak komentarzy

Komentarze