Rockowa księżniczka – kurtki obszyte perłami

Jeansowa kurtka obszyta perłami

Masz starą kurtkę skórzaną lub jeansową, która już nieco Ci się znudziła, ale czujesz do niej sentyment? Jeśli tak, to odmień ją tak, jak ja swoją 🙂 Zainspirowana poradami z internetu postanowiłam przeszyć swoją kurtkę ze sztucznej skóry i zamienić ją w dzieło rockowej księżniczki. Co zrobiłam? Przyszyłam na ramionach i w okolicy dekoltu subtelne perełki.

kurt

Ja wybrałam opcję obszycia właśnie tej części kurtki, ale można też dokonać przeszycia w okolicy klapy czy rękawów, upodabniając naszą rockową kurtkę do subtelnego stroju Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffany’ego”.

kurt2

Perełki można kupić w internecie i to w całych paczkach, nie trzeba od razu ciąć babcinych korali :). W sklepach znajdziemy także perełki samoprzylepne, jednak klej jest na tyle słaby, że może nie przywrzeć dobrze do materiału. W takim wypadku, jeśli nie chcemy szyć możemy postawić na klej do skóry lub materiału.

kurt3

Kurtkę skórzaną zdecydowanie ciężej jest obszyć niż jeansową, lecz obie wymagają nieco wysiłku. Do pracy potrzebujemy grubej igły, mocnej nici oraz perełek (najlepiej sztucznych) o dużych oczkach. Nastepnie musimy okreslić w jakich miejscach chcemy przyszyć nasze perły, możemy wcześniej ustalić rozmieszczenie ich rysując np. białym lub czarnym markerem kropki w miejsach, gdzie powinny znajdować się perełki. Dobrze wyglądać będą ozdoby o różnych rozmiarach – jedne mniejsze, drugie większe, co znacznie urozmaici naszą kurtkę. Dodatkowo od nas także zalezy to, czy będą się perełki znajdować blisko siebie czy w określonej odległości – mogą być jedna przy drugiej lub rozstrzelone na całej kurtce.

10 listopada 2015 Marta DIY Brak komentarzy

Komentarze